Национальный Полоцкий историко-культурный музей-заповедник, Музеи Полоцка | Научно-исследовательское и просветительное учреждение культуры «Национальный Полоцкий историко-культурный музей-заповедник» | Календарь мероприятий | polotsk.museum.by

« Пятница Август 31, 2018 »

«Лучшее из коллекции»

из фондов «Государственного музея художественной культуры Новгородской земли»

Начало: 05.07.2018
Окончание: 31.08.2018

Татьяна Манина – разносторонний творческий человек: и педагог-экспериментатор, преподаватель сольфеджио, преподаватель по баяну и аккордеону, а также талантливый иллюстратор. Татьяна Манина совместно с Татьяной Боровик разработали музыкальные пособия для детей и педагогов, которые помогают развивать музыкальное мышление, творческие способности и навыки общения.

Начало: 31.08.2018 10:00

24 ліпеня 1618 г. у свет упершыню ў гісторыі выйшла кніга, якая мела нязвыклую для таго часу назву - "Буквар". Выданне было прызвана дапамагаць і дзецям, і дарослым у нялёгкай справе авалодання граматай. У "Буквары" можна было знайсці алфавіт, практыкаванні па складанні з літар складоў, разнастайныя тэксты маральна-духоўнага характару для практыкі чытання і адначасова выхавання.

Музей белорусского книгопечатания, Полоцк
Начало: 31.08.2018 21:00

На інтэрактыўнай экскурсіі «Цікавосткі ткацтва ў прыцемках...» можна будзе пабачыць, як жылі, чым жылі і як працавалі нашыя продкі. Як казачнае святло газавых лямп стварала ўтульнасць у хаце і натхняла майстрыху на стварэнне рэчаў асаблівай прыгажосці. У адрозненне ад нас, нашыя продкі будавалі сваё жыццё ў межах светлавога дня, а шлях да святла расцягнуўся на стагоддзі. У межах Фестывалю Святла Музей ткацтва ў Полацку запрашае ў госці пад святло газавых лямп, якое будзе цікава аматарам гісторыі і даўніны.

Музей традиционного ручного ткачества Поозерья, Полоцк