« Неделя Июль 24, 2017 »
ПндВтрСрЧтПтСбВс

весь день

Выстава сучасных ікон “Апакаліпсіс” падрыхтавана па выніках працы Міжнародных майстар-класаў іканапісу ў г. Навіцы (Польшча) у 2016 г. і прадстаўлена ўвазе полацкіх гледачоў дзякуючы супрацоўніцтву Нацыянальнага Полацкага гісторыка-культурнага музея-запаведніка і Польскага інстытута ў Мінску.

весь день

Мастацкая галерэя Полацкага гісторыка-культурнага музея-запаведніка запрашае наведаць выставу «Віцебская школа гравюры», якая пачала сваю працу 21 ліпеня!
У экспазіцыі выставы ўвайшлі графічныя працы са збору Віцебскага абласнога краязнаўчага музея, мастацка-графічнага факультета ВДУ імя П.М.Машэрава.

Начало: 30.07.2017 15:00
В программе:

И.С. Бах (1685-1750)
Хоральная прелюдия «Триумф Божьего Сына»
Хоральная прелюдия «Сердечно прошу Тебя»

Г.Д. Лейдинг (1664-1710)
Хоральная партита «Я не хочу отказываться от Тебя»

Ф. Шуберт (1797-1828)
«Ave Maria»