« Суббота Март 18, 2017 »
Сб

Музей истории архитектуры Софийского собора, Полоцк
Начало: 18.03.2017 14:00
Окончание: 18.03.2017 15:00
Сон – адна з самых таямнічых частак чалавечага існавання. Медыкі, фізіёлагі, псіхолагі і іншыя спецыялісты не могуць канчаткова прыйсці да згоды адносна вызначэння сну як працэсу, яго прычынах, а таксама прызначэння сюжэтнасці снабачанняў. І гэта сёння, у часы навуковага росквіту і плюралізму даследчай думкі. А што было раней? Чым сон быў для нашых з Вамі продкаў? Як яны да яго ставіліся? Якімі былі самыя патаемныя хваляванні звычайнага вясковага чалавека? І чаму некаторыя сюжэты вясковых сноў могуць стаць сцэнарам для галівудскіх фільмаў жахаў?
Музей традиционного ручного ткачества Поозерья, Полоцк