Экскурсія «Цікавосткі ткацтва ў прыцемках...» у межах Фестывалю Святла

У межах Фестывалю Святла ў Музеі ткацтва прайшла інтэрактыўная экскурсія «Цікавосткі ткацтва ў прыцемках...». Святло чароўных лямп перанесла гасцей музея ў часы, калі хаты асвятляліся з дапамогай газавых лямп. Удзельнікі змаглі пабачыць і непасрэдна дакрануцца да таямніц ткацтва, адчуць, як жылі, чым жылі і як працавалі нашыя продкі.

Выказваем шчырую падзяку Аляксею Коцу за прадастаўленую калекцыю лямп!

Цікавосткі ткацтва ў прыцемках. Музей традыцыйнага ручнога ткацтва Паазер'я. г. Полацк, 2018 г.