Удзел супрацоўнікаў Краязнаўчага музея Полацка ў Міжнароднай навукова-практычнай канферэнцыі «Яраслаў Мудры. Праблемы вывучэння, захавання і інтэрпрэтацыі гісторыка-культурнай спадчыны»

21-22 лютага 2023 г. у г. Яраслаўлі (Расійская Федэрацыя) прайшла XIV Міжнародная навукова-практычная канферэнцыя «Яраслаў Мудры. Праблемы вывучэння, захавання і інтэрпрэтацыі гісторыка-культурнай спадчыны», у якой прынялі ўдзел супрацоўнікі НПГКМЗ Ірына Воднева і Людміла Трыгорлава. Навуковы форум, які прымеркаваны да Дня памяці Святога князя Яраслава Мудрага, сабраў больш за 30 даследчыкаў не толькі з расійскіх гарадоў Яраслаўля, Масквы, Санкт-Пецярбурга, Мурманска, Растова і інш., але таксама з Беларусі, Узбекістана і Кітая. Больш падрабязна аб рабоце канферэнцыі можна прачытаць тут: