Национальный Полоцкий историко-культурный музей-заповедник, Музеи Полоцка | Научно-исследовательское и просветительное учреждение культуры «Национальный Полоцкий историко-культурный музей-заповедник» | Лекцыя "Велікодныя традыцыі беларусаў" | polotsk.museum.by

Лекцыя "Велікодныя традыцыі беларусаў"

13.04.2017 17:00
13.04.2017 18:00

Дарагія сябры!
13 красавіка (чц) а 17 гадзіне музей ткацтва запрашае вас на лекцыю "ВЕЛІКОДНЫЯ ТРАДЫЦЫІ БЕЛАРУСАЎ"! Адкуль бяруць свой пачатак традыцыі велікодных святаў? Якая іх сувязь з дахрысціянскімі і хрысціянскімі рэлігійнымі вераваннямі? Якія традыцыі перадвелікоднага перыяду існавалі ў беларусаў, а таксама якія асноўныя сімвалы Вялікадня? Асаблівая увага пад час лекцыі будзе нададзена ВАЛАЧОБНІЦТВУ, як унікальнаму феномену Падзвіння.
Лектары: Вера Іванаўна і Павел Іванавіч Мішыны, выкладчыкі Полацкага дзяржаўнага універсітэта.
Кошт квітка:
ільготны - 1 руб.