« Суббота Январь 20, 2018 »
Сб

Музей боевой славы Национального Полоцкого историко-культурного музея-заповедника продолжает проект «Помним, ценим!», посвященный полочанам, которые в составе Красной армии с оружием в руках отстояли честь и независимость нашей Родины в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 гг. В рамках акции жители Полоцка, Новополоцка и Полоцкого района предоставляют музею краткие биографические данные и фотографии своих воевавших родственников.

Музей боевой славы, Полоцк

12 студзеня а 16-й гадзіне ў Мастацкай галерэі адбудзецца адкрыццё выстаўкі Дыяны Янушонэ пад назвай «Невядомыя людзі». Выстаўка арганізавана пры садзейнічанні Консульства Латвійскай Рэспублікі ў Віцебску і Латвійскай Акадэміі мастацтваў. Куратарам выставы выступіў мастацтвазнаўца Міхаіл Цыбульскі:

Начало: 20.01.2018 11:00

Сябры! 20 студзеня ў 11.00 Музей традыцыйнага ткацтва Паазер'я запрашае Вас на майстар-клас "Жывёльны свет у выцінанцы".

З танюткай чырвонай i сіняй паперы
Дзiвосныя ўзоры на вокны i дзверы.
I cвецяцца ўзімку, і свецяцца ўранку
На сценах, як сонечны сон, выцiнанкi.

Iх пальчыкi тонкія гладзяць пяшчотна,
I кожная з iх – як заснуўшая нота.
Здаецца – дыхнi – i цiхмяная казка
Агорне шчымліваю крохкаю ласкай.
Л. Забалоцкая

Усе матэрыялы: нажніцы, папера, алоўкі і добры настрой – мы забяспечым!

УВАХОД: поўны – 3 руб.
ільготны – 1.5 руб.