« Пятница Сентябрь 01, 2017 »
Пт

Музей истории архитектуры Софийского собора, Полоцк

Напярэдадні свята 500-годдзя беларускага кнігадрукавання ў Полацку пачынае працу пленэр графікі «Пад знакам Скарыны. Полацк у гравюрах сучасных мастакоў», які будзе праходзіць з 24 жніўня па 2 верасня.

У гэтым годзе пленэр невыпадкова прысвечаны менавіта друкаванай графіцы, бо гісторыя беларускай гравюры бярэ пачатак з часоў кнігавыдавецкай дзейнасці Францыска Скарыны, юбілей якой адзначаецца ў гэтым годзе. Гравюры ў выдадзеных знакамітым першадрукаром кнігах і сёння выклікаюць захапленне ў майстроў графікі.

Начало: 01.09.2017 10:00

“Детям малым початок всякое доброе науки,” - такие слова написал Ф. Скорина в предисловии к “Псалтыри”, такими же словами будут встречать посетителей сотрудники Детского музея на выставке “Откуда азбука пошла”.

Детский музей, Полоцк
Начало: 01.09.2017 10:00

Музей ткацтва запрашае Вас стварыць святочную торбачку са стылізаваным знакам Францыска Скарыны,на якім былі выяўлены прамяністае сонца з прытуленым маладзіком.

Папярэдні запіс па тэлефоне: 42-30-41

Кошт – 5 рублёў.

P.S. Торба для роспісу, фарба і пэндзлі прадастаўляюцца музеем.

Музей традиционного ручного ткачества Поозерья, Полоцк