« Неделя Август 28, 2017 »
ПндВтрСрЧтПтСбВс

весь день

Напярэдадні свята 500-годдзя беларускага кнігадрукавання ў Полацку пачынае працу пленэр графікі «Пад знакам Скарыны. Полацк у гравюрах сучасных мастакоў», які будзе праходзіць з 24 жніўня па 2 верасня.

У гэтым годзе пленэр невыпадкова прысвечаны менавіта друкаванай графіцы, бо гісторыя беларускай гравюры бярэ пачатак з часоў кнігавыдавецкай дзейнасці Францыска Скарыны, юбілей якой адзначаецца ў гэтым годзе. Гравюры ў выдадзеных знакамітым першадрукаром кнігах і сёння выклікаюць захапленне ў майстроў графікі.

Начало: 01.09.2017 10:00

Музей ткацтва запрашае Вас стварыць святочную торбачку са стылізаваным знакам Францыска Скарыны,на якім былі выяўлены прамяністае сонца з прытуленым маладзіком.

Папярэдні запіс па тэлефоне: 42-30-41

Кошт – 5 рублёў.

P.S. Торба для роспісу, фарба і пэндзлі прадастаўляюцца музеем.

Музей традиционного ручного ткачества Поозерья, Полоцк
Начало: 01.09.2017 10:00

“Детям малым початок всякое доброе науки,” - такие слова написал Ф. Скорина в предисловии к “Псалтыри”, такими же словами будут встречать посетителей сотрудники Детского музея на выставке “Откуда азбука пошла”.

Начало: 24.08.2017 14:00
Окончание: 02.09.2017 17:00

Окончание: 02.09.2017 17:00

Папярэдні запіс па тэлефоне: 42-30-41

Кошт – 5 рублёў.

P.S. Торба для роспісу, фарба і пэндзлі прадастаўляюцца музеем.

Музей традиционного ручного ткачества Поозерья, Полоцк

Начало: 02.09.2017 10:00
Начало: 02.09.2017 12:00
Начало: 02.09.2017 12:28

Первый в Беларуси пленэр печатной графики состоялся в Полоцке, на родине Ф.Скорины в год 500 летия белорусского книгопечатания. Франциск Скорина стал первым печатником-гравёром на белорусских землях, создав 52 резные гравюры на дереве для своих книг. Среди них всемирно известный автопортрет Скорины. В настоящее время белорусская графика достигла уровня всемирной известности.

Начало: 02.09.2017 12:00
Окончание: 03.09.2017 17:00

Начало: 03.09.2017 12:00
Окончание: 03.09.2017 17:00