« Неделя Август 21, 2017 »
ПндВтрСрЧтПтСбВс

Начало: 24.08.2017 12:44
Начало: 24.08.2017 14:00

Напярэдадні свята 500-годдзя беларускага кнігадрукавання ў Полацку пачынае працу пленэр графікі «Пад знакам Скарыны. Полацк у гравюрах сучасных мастакоў», які будзе праходзіць з 24 жніўня па 2 верасня.

У гэтым годзе пленэр невыпадкова прысвечаны менавіта друкаванай графіцы, бо гісторыя беларускай гравюры бярэ пачатак з часоў кнігавыдавецкай дзейнасці Францыска Скарыны, юбілей якой адзначаецца ў гэтым годзе. Гравюры ў выдадзеных знакамітым першадрукаром кнігах і сёння выклікаюць захапленне ў майстроў графікі.

Начало: 05.07.2017 10:00
Окончание: 27.08.2017 18:00
Природно-экологический музей, Полоцк

Начало: 27.08.2017 15:00