« Неделя Май 15, 2017 »
ПндВтрСрЧтПтСбВс

весь день
 Выставка акварелей Ивана Иванова и Алексея Болтрушевича. Художественная галерея. г.</p />

Начало: 20.05.2017 17:00
20 мая (у суботу) Музеq ткацтва запрашае на майстар-клас па роспісу торбачак акрылавымі фарбамі! Мы прапаноўваем вам стварыць сваю ўласную ўнікальную аўтарскую торбачку! За аснову роспісу будуць узяты традыцыйныя раслінныя арнаменты, распаўсюджаныя на тэрыторыі Беларусі з канца ХІХ ст. Першапачаткова мода з’явілася ў гарадскім асяродку, а ў хуткім часе яе падхапілі і вясковыя майстрыхі. Асаблівасць раслінных арнаментаў – гэта яркасць, выкарыстанне вялікай колькасці колераў, адвольнасць форм і непаўторнасць самога малюнка.
Музей традиционного ручного ткачества Поозерья, Полоцк