« Суббота Май 20, 2017 »
Сб

Музей истории архитектуры Софийского собора, Полоцк

Выставка «Акварель», Художественная галерея, г. Полоцк, 2016
Выставка «Акварель» представляет работы белорусских художников из собрания Национального Полоцкого историко-культурного музея-заповедника.

Выставка акварелей Ивана Иванова и Алексея Болтрушевича. Художественная галерея. г.</p />
</a></div></td></tr></tbody></table></div></div>
  <div class=
Начало: 20.05.2017 17:00
20 мая (у суботу) Музеq ткацтва запрашае на майстар-клас па роспісу торбачак акрылавымі фарбамі! Мы прапаноўваем вам стварыць сваю ўласную ўнікальную аўтарскую торбачку! За аснову роспісу будуць узяты традыцыйныя раслінныя арнаменты, распаўсюджаныя на тэрыторыі Беларусі з канца ХІХ ст. Першапачаткова мода з’явілася ў гарадскім асяродку, а ў хуткім часе яе падхапілі і вясковыя майстрыхі. Асаблівасць раслінных арнаментаў – гэта яркасць, выкарыстанне вялікай колькасці колераў, адвольнасць форм і непаўторнасць самога малюнка.
Музей традиционного ручного ткачества Поозерья, Полоцк