Нацыянальны Полацкі гісторыка-культурны музей-запаведнік, Музеi Полацка | Навукова-даследчая і асветная ўстанова культуры «Нацыянальны Полацкі гісторыка-культурны музей-запаведнік» | Каляндар мерапрыемстваў | polotsk.museum.by

Каляндар мерапрыемстваў

Паказаць падзеі па тыпу
« Пятніца Жнівень 31, 2018 »
Пят

«Лучшее из коллекции»

из фондов «Государственного музея художественной культуры Новгородской земли»

Мастацкая галерэя, Полацк
Начало: 05.07.2018
Окончание: 31.08.2018

Татьяна Манина – разносторонний творческий человек: и педагог-экспериментатор, преподаватель сольфеджио, преподаватель по баяну и аккордеону, а также талантливый иллюстратор. Татьяна Манина совместно с Татьяной Боровик разработали музыкальные пособия для детей и педагогов, которые помогают развивать музыкальное мышление, творческие способности и навыки общения.

Мастацкая галерэя, Полацк
Начало: 31.08.2018 10:00

24 ліпеня 1618 г. у свет упершыню ў гісторыі выйшла кніга, якая мела нязвыклую для таго часу назву - "Буквар". Выданне было прызвана дапамагаць і дзецям, і дарослым у нялёгкай справе авалодання граматай. У "Буквары" можна было знайсці алфавіт, практыкаванні па складанні з літар складоў, разнастайныя тэксты маральна-духоўнага характару для практыкі чытання і адначасова выхавання.

Музей беларускага кнігадрукавання, Полацк
Начало: 31.08.2018 21:00

На інтэрактыўнай экскурсіі «Цікавосткі ткацтва ў прыцемках...» можна будзе пабачыць, як жылі, чым жылі і як працавалі нашыя продкі. Як казачнае святло газавых лямп стварала ўтульнасць у хаце і натхняла майстрыху на стварэнне рэчаў асаблівай прыгажосці. У адрозненне ад нас, нашыя продкі будавалі сваё жыццё ў межах светлавога дня, а шлях да святла расцягнуўся на стагоддзі. У межах Фестывалю Святла Музей ткацтва ў Полацку запрашае ў госці пад святло газавых лямп, якое будзе цікава аматарам гісторыі і даўніны.

Музей традыцыйнага ручнога ткацтва Паазер`я, Полацк