Каляндар мерапрыемстваў

Паказаць падзеі па тыпу
« Панядзелак Жнівень 28, 2017 »
Пнд

Музей гісторыі архітэктуры Сафійскага сабора, Полацк

Напярэдадні свята 500-годдзя беларускага кнігадрукавання ў Полацку пачынае працу пленэр графікі «Пад знакам Скарыны. Полацк у гравюрах сучасных мастакоў», які будзе праходзіць з 24 жніўня па 2 верасня.

У гэтым годзе пленэр невыпадкова прысвечаны менавіта друкаванай графіцы, бо гісторыя беларускай гравюры бярэ пачатак з часоў кнігавыдавецкай дзейнасці Францыска Скарыны, юбілей якой адзначаецца ў гэтым годзе. Гравюры ў выдадзеных знакамітым першадрукаром кнігах і сёння выклікаюць захапленне ў майстроў графікі.

Мастацкая галерэя, Полацк