Каляндар мерапрыемстваў

Паказаць падзеі па тыпу
« Субота Жнівень 05, 2017 »
Суб

Музей гісторыі архітэктуры Сафійскага сабора, Полацк

Выстава сучасных ікон “Апакаліпсіс” падрыхтавана па выніках працы Міжнародных майстар-класаў іканапісу ў г. Навіцы (Польшча) у 2016 г. і прадстаўлена ўвазе полацкіх гледачоў дзякуючы супрацоўніцтву Нацыянальнага Полацкага гісторыка-культурнага музея-запаведніка і Польскага інстытута ў Мінску.

Мастацкая галерэя, Полацк

Мастацкая галерэя Полацкага гісторыка-культурнага музея-запаведніка запрашае наведаць выставу «Віцебская школа гравюры», якая пачала сваю працу 21 ліпеня!
У экспазіцыі выставы ўвайшлі графічныя працы са збору Віцебскага абласнога краязнаўчага музея, мастацка-графічнага факультета ВДУ імя П.М.Машэрава.

Мастацкая галерэя, Полацк
Начало: 05.08.2017 16:00

ЗАПРАШАЕМ 5 жніўня (сб) а 16-й гадзіне на МАЙСТАР-КЛАС «ГІСТОРЫЯ ДРАЎЛЯНАЙ ЛЫЖКІ»!
У мінулую суботу ў музеі адбыўся майстар-клас "Гісторыя драўлянай лыжкі".
Дзеці і дарослыя даведаліся, што лыжка не такі ўжо просты інструмент, а ўнікальны прадмет, пры дапамозе якога можна з'есці кашу, граць музыку,і нават даведацца пра будучыню сваёй сям'і! Цудоўным падарункам для гасцей стала зробленая сваімі рукамі лялька з лыжкі.
Чакаем вас у гэтую суботу пры любым надвор'і!
Кошт – 3 руб.
Колькасць месцаў абмежаваная.