Нацыянальны Полацкі гісторыка-культурны музей-запаведнік, Музеi Полацка | Навукова-даследчая і асветная ўстанова культуры «Нацыянальны Полацкі гісторыка-культурны музей-запаведнік» | Каляндар мерапрыемстваў | polotsk.museum.by

Каляндар мерапрыемстваў

Паказаць падзеі па тыпу
« Тыдзень Сакавік 13, 2017 »
ПндАўтСерЧцвПятСубНядз

Начало: 18.03.2017 14:00
Окончание: 18.03.2017 15:00
Сон – адна з самых таямнічых частак чалавечага існавання. Медыкі, фізіёлагі, псіхолагі і іншыя спецыялісты не могуць канчаткова прыйсці да згоды адносна вызначэння сну як працэсу, яго прычынах, а таксама прызначэння сюжэтнасці снабачанняў. І гэта сёння, у часы навуковага росквіту і плюралізму даследчай думкі. А што было раней? Чым сон быў для нашых з Вамі продкаў? Як яны да яго ставіліся? Якімі былі самыя патаемныя хваляванні звычайнага вясковага чалавека? І чаму некаторыя сюжэты вясковых сноў могуць стаць сцэнарам для галівудскіх фільмаў жахаў?
Музей традыцыйнага ручнога ткацтва Паазер`я, Полацк

Начало: 19.03.2017 15:00
В программе:

Иоганн Себастьян Бах (1685 – 1750)
Прелюдия и фуга c-moll
4 хоральные прелюдии
«Люди, покайтесь в грехах своих»
«Иисус моя радость»
«Я взываю к тебе, Господи»
«Восславим все Господа нашего»

Георг Бём (1661-1733)
Партита на хорал «Как всё ничтожно, как всё быстротечно»